Jaké novinky se objevily u firmy Wisport poslední dobou?

Firma „Wisport“ se věnuje primárně prvotřídním batohům pro všechny typy zákazníků, není proti divu, že co se se týče právě uvádění jejích novinek, nejčastěji se jich dočkává právě sekce „batohy“. Co nového se zde tedy objevilo?

Batoh Wisport Sparrow EGG – jde o model s kapacitou 10 litrů, jenž je vyroben z materiálu Cordura 500. Zipy jsou zde od Wisportu a spony i přezky od Duraflexu a ITW Nexus. Batoh váží rovné půl kilo, má jednu komoru a tři kapsy. Jeho rozměry jsou pak 36 x 23 x 14 cm. Obsahuje též kapsu zadní, kapsy boční a je kompatibilní s Camel-backem. Má i prostor pro ID kartu.

Batoh Wisport Crafter – jde o kousek s objemem pěkných pětapadesát litrů, jenž je opět z látky typu Cordura a má zipy Wisport. I tento kus má ovšem v záloze veškeré přezky a spony ze stáje Duraflexu a ITW Nexus. Váží 2300 gramů, má jednu komoru, čtyři kapsy a rozměry 65 x 34 x 27 centimetrů. Má Quick-release systém, je kompatibilní s CAMELBAKem i MOLLE. I tady je prostor pro kartu. A standardem je i vodovzdornost a hned vedle opaskového, i prsní popruh.

Batoh Wisport Crossfire – pro změnu se pyšní objemy 45-65 litrů. Jako jeho kolegové, i tento má v základu látku typu Cordura a zipy Wisport. Po-nosový systém je zde ovšem typu FAS+ Military. Všechny jeho přezky a spony jsou od Duraflexu a firmy ITW Nexus. Tento typ váží 2400 gramů a má jednu hlavní komoru + čtyři kapsy. Jeho rozměry jsou pak 65 x 37 x (20/30) cm. Má Quick-release systém, je kompatibilní s CAMELBAKem i MOLLE. A ani zde nechybí viditelná kapsa na ID kartu. Ani zde však nemohou chybět prsní popruh, opaskový popruh a vodovzdornost. Navíc, dá se u něj rovněž trochu upravovat kapacita (proto i to rozpětí).

Přepravní taška Wisport Falcon – jde o přepravní tašku z materiálu Cordura, co váží 2300 gramů. Její rozměry jsou pak 107 x 28 x 11 centimetrů. Jde o univerzální nosný systém pro zbraně typu SAS s odnímatelnou horní částí, co se dá připojit ke všem kompatibilním batohům.

Ledvinka Wisport Toke – jde o další kousek příslušenství firmy Wisport vyprodukovaný z Cordury a se zipy Wisport. Přezky a spony jsou opět z osvědčené stáje Duraflex a od firmy ITW Nexus. Ledvinka váží pouhých 100 gramů a má rozměry jen 24 x 11 x 6 centimetrů.