Co nejlepšího nabízí firma Wisport?

I když firma Wisport nabízí i jiné drobnosti okolo survivalu, lovectví a outdooru (ponožky, trička, termo-prádlo, ...), specializuje se ovšem hlavně na batohy, jenž nabízí v sekcích a produktových řadách Military, Hunting a Outdoor.

Pokud se ale zaměříte jen na to nejlepší, pak vaše volba musí být jednoznačně tato:

Nejlepší Military batoh firmy Wisport - Wildcat

Jde o model s kapacitou 55 litrů a pochází z poslední generace moderních survival batohů. Uživatelský komfort je zde na velmi vysoké úrovni díky podpůrnému systému FAS Ergonomic.

Též je velmi odolný a spolehlivý i v těch nejvíce extrémních podmínkách. Jeho design je inovativní, zpracování výtečné, jelikož byl vyroben jen z toho nejlepšího (zejména materiál Cordura).

Na batohu Wildcat je zajímavé také to, že ho společnost Wisport vyrobila ve spolupráci s polskými příslušníky 1. speciálního pluku (z Lublincu). Vychází přitom z osvědčených typů batohů Raccoon 45 a Raccoon 65, mezi nimiž představuje velmi praktický kompromis (co do kapacity, váhy, mobility i ceny).

Jak se sluší na dobrý batoh, i tento má po bocích kompresní popruhy sloužící jeho uživatelům k potenciální úpravě objemu batohu (a též poslouží zároveň k upevnění dalšího vybavení, jenž standardně již nedáte do batohu nebo ho prostě jen potřebujete mít po více tzv. „po ruce“. Tím se samozřejmě ještě potenciálně o něco zvětšuje přepravní kapacita batohu.

Batoh Wildcat má na obou stranách + taktéž vzadu popruhovinu, co je kompatibilní s moderními připevňovacími systémy typu MOLLE (slouží k upevnění dalšího vybavení – mohou to být další kapsy, lékárničky, nože, pouzdra, sumky, polní lahve, a dokonce i nějaké ty větší předměty (klidně i běžná karimatka a věci, jenž se vám již nevejdou do batohu).

Model nabízí i možnost rozdělit si hlavní prostor batohu do dvou oddělených komor, kdy je 1/3 dole a 2/3 nahoře.

Co se týče přístupu do hlavní komory, tak ten je tu klasicky shora, ale také ovšem zpředu (po odklopení klopy a rozepnutí zipu) a dokonce i zespodu po odejmutí dna (to je mimochodem připnuté robustním plastovým zipem).

Samozřejmostí je i podpora pro Camelbag. Úchyty pro jeho hadičku pak najdete na pravé i na levé straně batohu. Již víme, že tento ruksak má ucha pro připojení hydratačního systému a otvor pro hadičku, nicméně může posloužit i pro anténu. A pozor, tento otvor je dokonce chráněn i proti vniknutí vody vytékající z hadičky.

Batoh Wildcat umí také rozšířit svůj úložný prostor o přídavné boční kapsy Wisport Raccon o objemu 9 litrů. Velmi šikovné jsou na něm ovšem i jeho dvě rukojeti, jenž se dají použít třeba při nesení batohu přes brod, ale poslouží vhodně i jako pomůcka při sundávání / nasazování batohu.

Model rovněž disponuje kovovým oky, s jejichž pomocí se dá upevnit prakticky kdekoliv: třeba na vnější straně vozidla, popřípadě když jej vytahujte po laně apod.

Víko batohu je odnímatelné a najdete zde dvě kapsy na zip a panel se suchým zipem (může být užitečný třeba na připevnění ID štítku).

A připomínáme i to, že díky jeho přezkám typu Fastex na postroji batohu, jej lze v případě potřeby rychle sundat / odhodit a provést, co je třeba bez něj.

Cena batohu Wisport Wildcat začíná na 8 590,- Kč.

Nejlepší Hunting batoh firmy Wisport – Reindeer Hunt

Jedná se o variantu na jiný úspěšný vojenský batoh společnosti (Wisport Reindeer 55). I on je samozřejmě srovnatelně profesionální, vysoce funkční a spolehlivý, tedy mimo jiné četné výhody.

Tento model batohu umožňuje rovněž rozdělit svůj úložný hlavní prostor právě do dvou oddělených komor (opět je to 1/3 dole a 2/3 nahoře). I zde je přepážka umístěna na zipu, takže podle toho, jak moc jej rozepnete či zapnete, můžete přepravovat i různě velké předměty (stativ, karimatka, …). Dostanete se pak sem pochopitelně jednak tradičně seshora, i zespoda (zde bude ovšem nutné využít uzávěr na příjemně velký plastový zip).

Víko je dvouvrstvé, dá se stahovat a se dvěma kapsami na zip (jedna vnitřní a jedna vnější). Model je aktuálně dodáván s dvojicí přídavných bočních kapes Wisport Reindeer ve velikosti M.

Co se týče pro změnu ramenních popruhů, tak na těch jsou D-kroužky, díky nimž můžete na batoh Wisport Reindeer Hunt připevnit klidně i nějaké to další vybavení.

Jak dole, tak i po bocích a nahoře má batoh kompresní popruhy, takže objem batohu se dá jakkoliv upravovovat (lze na ně i něco vně připevnit).

Umístěné pod hlavní komorou a na dně batohu je pak trumfové eso batohu Wisport Reindeer Hunt, totiž speciálně přizpůsobený a navržený držák pažby pušky, jenž ve spolupráci s dvojicí dalších popruhů (a i přezkami logicky) vytváří téměř dokonalý batoh určený pro nesení lovecké zbraně.

Vyobrazená puška samozřejmě není součástí dodávky. Ale jako kompenzaci výrobce poskytuje na batoh poctivou pětiletou záruku, což určitě nebývá standardem.

Cena batohu Wisport Reindeer Hunt začíná na 4 590,- Kč.

Nejlepší Outdoor batoh firmy Wisport – Guide Open Space

Co se týče pro změnu batohu Wisport Guide Open Space, tak to je promyšlený, technicky prvotřídní vyzrálý transportní batoh. Je na jednu stranu kompaktní, na druhou stránku ovšem ale nepodceňuje design a ani výbavu.

Model Wisport Guide Open Space se dá proto použít spolehlivě prakticky ve všech představitelných podmínkách (ano, včetně těch nejextrémnějších).

Celý hlavní prostor batohu je pak držen víkem zajištěným dvěma popruhy se dvěma plastovými rychlosponami (nahoře a dole). Jak je obvyklé, lze je použít i k upevnění dalších předmětů.

Do přední části hlavní komory se dá snadno přistupovat díky víku tvaru U (to jde mimochodem zapínat zipem na přední straně batohu).

Kdybychom se zase měli pobavit na téma vnitřek hlavního prostoru, tak je zde i šňůrka pro stahování s brzdou, s níž se dá zase batoh proměnit z jednokomorového na dvoukomorový nebo naopak.

Když přijde na víko batohu, tak to je zatahovací, dvouvrstvé a najdete na něm dvě kapsy s dostatkem prostoru. Model disponuje i dvojicí vnějších velmi velkých postranních kapes a dvěma bočními dolními kapsami. A nechybí mu dokonce ani vnitřní kapsa na cennosti a dokumenty.

Ve dně modelu Wisport Guide Open Space je i pláštěnka skrytá ve dvojitém dně.

Co se týče zase pro změnu přední strany, tak na té je cca v půlce výšky popruh a na něm „D“ kroužky na upevnění vybavení.

Jeden každý bok tohoto batohu disponuje dvěma kompresními popruhy k úpravě objemu batohu a jako vždy, i na tyto se dá něco připevnit (něco, co se již nevešlo do batohu, popřípadě potřebujete mít snáze k dosažení).

Bederní pás (s plastovou vložku a je taktéž i odnímatelný), hrudní popruhy, i ramenní popruhy jsou osazené rychlosponami a plastovými přezkami.

Ani tomuto modelu nechybí dvojice rukojetí pro snazší nesení v rukou (praktické nejen pro přebrodění potoka, ale i při prostém nasazování i sundávání batohu).

Přední strana nahoře zase pro změnu hostí vyšité logo „Wisport“ a níže vyšitý nápis „Guide Open Space“.

Aktuálně se dá batoh Wisport Guide Open Space sehnat v těchto barevných verzích: černá, grafitová, písková, zelená, zelená / oliv, zelená / limetka, modrá, světle modrá, tmavě modrá, červená, fialová, růžová, žlutá, citronová a oranžová.

Cena batohu Wisport Guide Open Space začíná na 6 390,- Kč.